Foto: se svolením Google

Google přináší Gemini do Zpráv a přidává shrnutí textu umělou inteligencí pro Android Auto

Společnost Google na úvod letošního veletrhu MWC (Mobile World Congress) oznámila řadu aktualizací systému Android, včetně integrace umělé inteligence Gemini do Zpráv a textových shrnutí pro Android Auto. Od tohoto týdne budou mít uživatelé aplikace Zprávy přístup k chatbotovi společnosti Google, aniž by museli opustit aplikaci pro psaní textových zpráv. Gemini ve Zprávách zvládne základní úkoly, jako je navrhování zpráv a pomoc při plánování událostí, nebo si s ním můžete jen povídat, pokud se nudíte. Funkce je zatím ve fázi beta a podle Googlu je zatím dostupná pouze pro uživatele aplikace Zprávy v angličtině.

Android Auto také dostává podporu od umělé inteligence, která by mohla pomoci minimalizovat rozptylování od lidí, kteří vám píší zprávy, když jste na cestě. Pokud vám skupinový chat zahltí telefon nepřetržitými zprávami nebo pokud vám někdo posílá romány textu, Android Auto automaticky shrne zprávy a přečte vám jejich stručnější verzi. Na základě zpráv vám také navrhne odpovědi a akce, například sdílení vašeho času příjezdu, takže můžete odpovědět jediným klepnutím a soustředit se na řízení.

Google na veletrhu MWC oznámil také další AI funkce, jako popisky k obrázkům generovaných umělou inteligencí v aplikaci Lookout. Vylepšenou možnost čtení z obrazovky dostane také funkce Google Lens v Mapách, která uživatelům umožní namířit fotoaparát telefonu na něco před sebou, například na restauraci, a vyslechnout si o tom informace.

Součástí aktualizací systému Android je rovněž nové ovládání zařízení pro službu Spotify s názvem Spotify Connect, takže uživatelé budou moci plynule přepínat mezi svými zařízeními, například ze sluchátek do reproduktoru.

Zdroj: engadget.com