Foto: se svolením Google

Google připravuje drobnou změnu názvu Chrome OS

Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli se správně píše Chrome OS, nebo ChromeOS? Google teď ve zmatcích s mezerou dělá pořádek, protože zavádí novou oficiální podobu svého desktopového operačního systému, a to ChromeOS (tedy bez mezery).

Přitom již přes deset let Google (a partnerské společnosti) uživatelům nabízí notebooky s operačním systémem, který je soustředěn kolem prohlížeče Google Chrome. Tato zařízení se příznačně nazývají „Chromebooky“ (jednoslovně). Systém, na kterém běží, se ale dosud nazýval oficiálně Chrome OS (dvěma slovy), někdy byl však nazýván také „chromeOS“ (s malým počátečním písmenem). Není proto divu, že tato nejednotnost a nejistota okolo názvu způsobovala mezi uživateli zmatky.

Od nynějška by však měla být oficiálně platná pouze jedna možná podoba, a to ChromeOS. Google již přistoupil ke změně ve svém kódu – a to od textu viditelného pro majitele Chromebooků až po interní komentáře, které vidí pouze vývojáři. Nicméně než dojde ke změně veškeré dokumentace včetně oficiálních stránek společnosti, může to nějakou dobu trvat.

Změny mají za cíl sjednotit podobu názvu napříč celým systémem a dosáhnout konzistentnosti vizuální podoby značky. Kromě výše uvedené změny tak ve stejné době Google přináší také další podobnou změnu, a to plně otevřené verze softwaru pro Chromebooky z „Chromium OS“ na „ChromiumOS“.

Plošného přejmenování se pravděpodobně dočkáme ve verzi 102, která by měla přijít koncem května.

Zdroj: 9to5google.com