Foto: Pixabay

Google přiznává, že demonstrační video Gemini AI bylo zinscenované

Společnost Google sází na Gemini – svého vlastního konkurenta GPT-4 – tolik, že zinscenovala části nedávného demonstračního videa. Podle agentury Bloomberg společnost Google přiznává, že v případě videa s názvem „Hands-on with Gemini: Interacting with multimodal AI” došlo nejen ke zestručnění odpovědí umělé inteligence za účelem zrychlení videa (což bylo deklarováno v popisu videa), ale naznačená hlasová interakce mezi lidským uživatelem a umělou inteligencí ve skutečnosti vůbec neexistovala.

Ukázka byla reálně vytvořena „pomocí statických obrazových snímků ze záznamu a výzev prostřednictvím textu,” namísto toho, aby Gemini reagoval – nebo dokonce předvídal – kresbu nebo změnu objektů na stole v reálném čase. To je mnohem méně působivé, než se video tváří na první pohled, nadto absence prohlášení o skutečné metodě zadávání vstupních dat činí připravenost Gemini poněkud pochybnou.

Nepřekvapí, že Google zde popírá jakékoliv pochybení. Společnost odkázala magazín The Verge na příspěvek X, který napsal spoluvedoucí Gemini Oriol Vinyals a v němž se uvádí, že „všechny uživatelské výzvy a výstupy ve videu jsou skutečné” a že jeho tým video vytvořil „pro inspiraci vývojářů”. Vzhledem k pozornosti, kterou průmysl a úřady v poslední době věnují umělé inteligenci, se nabízí otázka, zda by neměl být technologický gigant takové velikosti o něco citlivější ke způsobům, jakým vytváří vlastní prezentaci v oblasti umělé inteligence.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.