Foto: Unsplash

Google propustí 12 000 zaměstnanců

Alphabet, mateřská společnost Googlu, ruší 12 000 pracovních míst, což představuje přibližně 6 % celosvětové pracovní síly, píše se v e-mailu zaslaném zaměstnancům společnosti. Generální ředitel Sundar Pichai napsal, že se hluboce omlouvá zaměstnancům, kteří budou propuštěni, a že se jedná o obtížné rozhodnutí, které má firmu připravit na budoucnost. Propouštění se projeví globálně a napříč celou společností a Pichai uvedl, že přebírá plnou odpovědnost za rozhodnutí, která firmu k tomuto kroku přivedla.

Společnost Alphabet v posledních několika letech v období rychlého růstu nabírala velké množství nových zaměstnanců. To se ukázalo jako problém a Pichai vysvětlil, že firma najímala zaměstnance pro jinou ekonomickou realitu, než je ta, které čelí dnes. V posledních několika týdnech se rozhodly ke stejně dramatickému snížení pracovních míst i společnosti Microsoft, Amazon a Meta.

Google je poslední z výše zmíněných společností, která přistoupila ke snižování počtu pracovních míst. Oddálit propouštění se povedlo částečně díky ziskovým divizím reklamy a cloud computingu. I tak ale společnost v minulém čtvrtletí zaznamenala 27% pokles zisku ve srovnání s předchozím rokem. Pichai tehdy uvedl, že Alphabet sníží výdaje a počet zaměstnanců. Analytici však již tou dobou volali po agresivnějších škrtech a upozorňovali, že počet zaměstnanců společnosti se od roku 2017 zvýšil o celých 20 %, uvádí agentura Bloomberg.

Pichai uvedl, že zaměstnancům bude vyplácena mzda po celou dobu výpovědní lhůty, která činí minimálně 60 dní. Alphabet také nabídne odstupné ve výši minimálně 16ti týdenního platu.

Zdroj: www.engadget.com