Google prý pracuje na konkurentovi „hlasového“ tabletu Echo Show

Před pár dny se objevila pro uživatele „hlasového“ tabletu Echo Show od Amazonu nepříjemná zpráva: Google se rozhodl stáhnout ze zařízení YouTube. Nyní se ukazuje, že hlavním důvodem pro nečekaný krok mohlo být to, že Google údajně pracuje na svém vlastním tabletu.

S informací přišel web techcrunch.com, který se odvolává na několik zdrojů, podle nichž Google vyvíjí vlastní inteligentní hlasový tablet pod kódovým označením Manhattan. Má mít údajně displej podobný co do velikosti sedmipalcové (necelých 18 cm) obrazovce Echo Show a disponovat podporou Google Assistanta. Dále prý dostane do vínku oblíbenou aplikaci na sdílení fotografií Google Photos, videohovory a samozřejmě také možnost přehrávat videa na YouTube. Dobrou zprávou pro vývojáře aplikací by mohlo být i to, že podle zdroje blízkého společnosti by mělo zařízení běžet na nespecifikované verzi Androidu.

Nejmenované zdroje rovněž uvádějí, že Google původně zvažoval launch tabletu až v polovině příštího roku, po úspěchu konkurenta od Amazonu se prý ale snaží cílit vydání  již na konec roku. Google měl ještě donedávna pracovat na zařízeních s většími displeji, ale Echo Show přispělo ke změně plánů a soustředění se na projekt Manhattan. 4. října pořádá technologický kolos akci, na níž představí novou sérii telefonů Pixel 2 a není vyloučeno, že o „Manhattanu“ se alespoň zmíní.

 

Zdroj: techspot.com, techcrunch.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.