Google se bude evropských uživatelů Androidu ptát, jaký prohlížeč chtějí používat

Google se začne současných i nových evropských uživatelů Androidu ptát, jaký je jejich preferovaný webový prohlížeč a aplikace pro vyhledávání. Učiní tak osm měsíců poté, kdy mu Evropská komise za zneužívání jeho postavení na poli prohlížečů a vyhledávání vyměřila rekordní pokutu 4,34 mld. eur.

I když uživatelé Androidu si mohou stáhnout prakticky jakoukoli aplikaci, technologický gigant k tomuto kroku přistupuje pravděpodobně proto, aby se vyhnul dalším pokutám v budoucnosti a demonstroval Evropské unii odhodlání podle svých slov fungovat otevřeněji a zásadověji.

Google již dříve v reakci na rozhodnutí EK vytvořil pro prohlížeč Chrome, aplikaci Google Search i digitální obchod Google Play samostatné licence, čímž umožnil výrobcům smartphonů předinstalovávat na ně alternativní aplikace.

Technologický obr dostal pokutu konkrétně za to, že měl mobilní operátory nutit k tomu, aby na smartphony „defaultně“ instalovali jeho browser, vyhledávací aplikaci i některé další. Tímto přístupem podle EK Google bránil konkurenci ve vstupu na trh a vytvořil si na něm postavení připomínající monopol.

 

Zdroj: endgadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.