Google si razí cestu do rozšířené reality s ARCore

Nejen Apple, už i Google se chystá prorazit na perspektivní platformu rozšířené reality. Dnes představil softwarový kit s názvem ARCore, který integruje všechny potřebné funkce pro ty, kteří chtějí vyvíjet aplikace s rozšířenou realitou na Android.

Oznámení nepřichází jako blesk z čitého nebe. V červnu Apple představil svoje nástroje pro AR s názvem ARKit, takže byla jen otázka času, kdy s něčím podobným přijde i Google. Společnost vydala svou sadu nástrojů v podobě „early preview“ a kombinují snímání pohybu a schopnost rozpoznat velikost a polohu rovných povrchů jako stoly, podlahy nebo stropy. Ke svému fungování nepotřebuje uživatel žádný speciální hardware, senzory či duální fotoaparát.

Díky „chápání“ reálného světa umožňuje platforma podle Googlu umisťovat předměty, komentáře či vysvětlivky a další informace tak, že hladce zapadnou do skutečného světa.  Uživatel může např. připojit bibliografickou poznámku k obrazu nebo „umístit“ spící kotě do rohu stolu.

V současnosti ARCore podporuje telefony Google Pixel, Pixel XL a Samsung Galaxy S8 a Google chce podporu během preview fáze rozšířit i na další zařízení. Sada nástrojů technologického gigantu také funguje s enginy Unity, Unreal, Android Studiem a speciálně navrženými internetovými stránkami.

 

Zdroj: gamesindustry.biz, wired.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.