Google slaví 19. narozeniny a rozdává zábavu

Vznik společnosti Google se oficiálně datuje na čtvrté září roku 1998. Za svých 19 let existence se z vyhledávače stal technologickým gigantem a největším hráčem ve svém oboru. Letos se rozhodl své narozeniny společně se svými uživateli oslavit právě dnes. A protože je mu 19 let, přichystal pro zájemce kolo štěstí, které vám vytočí jednu z 19 nejoblíbenějších her, které byly uvedeny v rámci služby Google Doodle.

To, že Google slaví narozeniny právě dnes je volbou jeho vedení. Své narozeniny v minulosti několikrát slavil 7. září. Doména Google byla zaregistrována 15. září 1997, téměř rok před vznikem firmy samotné. A úplně počátky Googlu můžeme hledat v roce 1996 kdy Larry Page a Sergej Brin začali vymýšlet nový vyhledávač.

V okně prohlížeče si tam můžete zahrát hry různého druhu. Nechybí hra pro fanoušky vážné hudby, v rámci níž bylo potřeba pomoc Ludwigu van Beethovenovi se správným poskládáním jeho notových zápisů. Tato hra vznikla u příležitosti 245. výročí skladatelova narození. Vynikající je také roztomilá Halloweenová hříčka Magic Cat Academy z roku 2016. Dále se objevují legendární hry jako Pac Man nebo Snake. Kromě her se v kole objevuje například kvíz ke Dni Země, ve kterém může podle několika otázek zjistit jaké zvíře je nejbližší vaší povaze. Ke starým hrám přibila i jedna zbrusu nová.

Když v květnu 2010 vyšla hra Pac Man, vypočítal blog rescuetime.com, že za jediný den připravila tato hra, díky odvádění pozornosti zaměstnanců, ekonomiku o 120 milionů dolarů což se rovná 4,8 milionů hodin ztracené produktivity. Toto číslo by dnešek mohl 19x překonat. Kolik je 120 milionů x 19, to už si každý musí spočítat sám. Tak vzhůru do hraní.

 

Zdroj: Theverge.com, time.com