Zdroj: Unsplash

Google spojí týmy vyvíjející aplikace Google Maps a Waze

V rámci úsporných opatření plánuje společnost Google sloučit své divize Waze a Google Maps, informoval deník The Wall Street Journal. Cílem tohoto kroku je omezit duplicitní práci. Společnost nicméně uvedla, že aplikace Waze a Google Maps zůstanou i nadále oddělené.

“Google je i nadále oddán značce Waze, její oblíbené aplikaci a prosperující komunitě dobrovolníků a uživatelů,” řekl mluvčí společnosti. Generální ředitelka Waze Neha Parikhová po přechodném období opustí svou funkci, ale k hromadnému propouštění údajně nedojde. Již zítra se 500členný tým Waze připojí k organizaci Google Geo, která má na starosti Google Maps, Google Earth a Street View.

Waze a Google Maps sdílejí funkce od roku 2013, kdy společnost Google koupila Waze za 1,1 miliardy dolarů. Dopravní údaje z Waze se začaly v Google Maps objevovat krátce po akvizici, rychlostní limity, umístění radarů a další funkce přišly později.

Waze má 151 milionů aktivních uživatelů měsíčně, zatímco služby Google Maps mají přes miliardu uživatelů. Přesto je Waze velmi oblíbenou navigační aplikací (zejména v Evropě), a to díky své crowdsourcované povaze. Jednotliví uživatelé mohou stisknutím tlačítka snadno nahlásit dopravní situaci, stanoviště policie, havárie, problémy s mapou, radary a další informace. Google Maps přidaly možnost hlásit dopravní nehody již v roce 2019, ale tato funkce není zcela založena crowdsourcingu.

Zdroj: www.engadget.com