Foto: Know Your Meme

Google spustil novou doménu určenou výhradně pro memy

Na internetu je spousta negativního obsahu a tak se hodí něco, co občas naopak umí rozveselit – internetové memy. Ty mohou být nyní ještě snadněji dostupné i vytvářené, a to díky tomu, že Google spustil nový typ domény .meme. Přesně tak, již není nutné zakládat domény na .com nebo .org, nyní můžete svůj zábavný obsah sdílet přímo na doméně zaměřené na memy. „Doména .meme slouží k šíření humoru, nápadů, stylu a kultury. Využijte ji k tomu, abyste svému publiku ukázali, že jdete s dobou”, uvádí Google. Celý nápad jako by připomínal počátky Tumblru.

Společnost Google se spojila se šesti společnostmi a jednotlivci, aby představila možnosti využití domény .meme. Patří mezi ně například Know Your Meme (který upozorňuje na memy, které jsou zrovna trendy) a Tenor (pro vyhledávání a vytváření nových memů). A také další čtyři stránky věnované výhradně kočičím memům, včetně Nyan Cat a Grumpy Cat. Pokud si chcete vytvořit odlehčenou webovou stránku plnou memů, máte nyní šanci i vy.

Již odstartovalo období předběžného přístupu (Early Access Period, EAP) pro registraci domény .meme, které však zahrnuje jednorázový poplatek navíc. Tento poplatek se bude každý den snižovat, a to až do 5. prosince, kdy budou domény .meme k dispozici za základní roční cenu. Máte-li zájem o koupi domény, vyhledejte dostupnost jména na adrese get.meme – bude-li k dispozici, Google vám zobrazí nabídku partnerů, u kterých můžete doménu zakoupit, například u společnosti GoDaddy.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.