Google spustil tři nové experimentální služby snižující závislost uživatelů na telefonech

Jedním z oborů, v němž se angažuje společnost Google, je veřejné zdraví, a to jak fyzické, tak to psychické. Google přitom neváhá zdánlivě postupovat proti svým vlastním zájmům a bojovat proti závislosti na mobilních telefonech, resp. proti jejich nadměrnému používání. Představil proto hned tři experimentální řešení, která by mohla uživatelům pomoci redukovat jejich čas strávený s mobilním telefonem.

Asi nejzajímavějším řešením je Envelope tedy obálka. Jedná se o velmi netradiční zařízení, které je přesně dle svého názvu papírovou obálkou. Ta je zatím určena pouze pro uživatele telefonů Pixel 3a spadající přímo do portfolia značky Google. Obálku je možné stáhnout, vytisknout, vystřihnout a slepit. Telefon do ní může uživatel umístit a díky speciální aplikaci Envelope se funkce telefonu na čas omezí pouze na vytáčení čísel, vytáčení rychlé volby nebo zjištění aktuálního času.

S omezením mobilních telefonů pracují dnes někteří umělci, kteří na svých performancích nebo koncertech vyžadují, aby divák umístil svůj telefon do papírového pytlíku a nechal jej tam po celou dobu produkce. Díky tomu se úplně odstřihne od okolního světa a může si vychutnat akci samotnou. A Google dělá ve svých projektem defacto to samé.

Další dva způsoby, jak omezit, respektive připomenout uživatelům, že na svém telefonu tráví příliš mnoho času, tvoří aplikace. První z nich se jmenuje Activity Bubbles a za každé odemčení telefonu vytvoří na ploše malou bublinku. Ta se pak postupně zvětšuje přímo úměrně délce doby, jež s telefonem uživatel stráví.

Druhá aplikace běží taktéž na pozadí telefonu ve formě tapety. Tvoří ji stopky, jež se rozběhnou pokaždé když je telefon odemčen. Výsledky jednotlivých dní se pak ukládají a uživatel tak může snadno zjisti, kolik se svým telefonem tráví času.

Zdroj: androidpolice.com