Foto: Unsplash

Google testuje menší modulární kamerový systém Street View

Tento týden uplynulo již 15 let od spuštění služby Street View pro Google Maps a společnost Google využila tohoto výročí k několika zásadním aktualizacím, včetně aktualizace mapovacího hardwaru pro Street View.

Aktualizace přináší novou funkci, která bude zajímavá i pro běžné uživatele. V mobilní verzi Google Street View bude nově možné vrátit se „zpátky v čase“. Tato funkce je ve webové verzi k dispozici již delší dobu, ale do aplikace Google Maps se přidává poprvé. Přístup k této funkci je jednoduchý: stačí otevřít aplikaci Street View a klepnutím kamkoli na obrazovku zobrazit podrobnosti o daném místě. Poté se objeví možnost „zobrazit další data“, která zobrazí všechny dostupné snímky Street View pro dané místo.

Společnost také oznámila aktualizaci svého kamerového systému. Nově bude ke snímání záběrů pro Street View používat malé kompaktní kamery. Jedná se o 15kilové zařízení,  „zhruba velikosti kočky domácí“. Tento malý kamerový systém bude pro Google mnohem snazší nasadit i v hůře dostupných oblastech – lze jej dopravit kamkoli po světě a namontovat na jakýkoli typ vozidla.

Nová kamera bude sloužit jako „základní“ systém, který, pokud to bude zapotřebí, bude možné doplnit dalším hardwarem. Nová kamera například nemá lidar skenery, které byly ve starších Street View vozidlech. Tyto skenery lze ale doplnit pokud budou potřeba. Google uvádí, že nový kamerový systém se nyní testuje a očekává, že bude plně uveden do provozu v roce 2023.

Zdroj: www.engadget.com