Google testuje předplatné prémiových aplikací a služeb na systému Android

Letošní podzim se ponese ve znamení prémiových předplatitelských služeb. Apple již dříve oznámil, že spustí svůj program Apple Arcade, který umožní uživatelům přístup k řadě placených her za měsíční poplatek a vypadá to, že ani Google s Androidem nechce zůstat v tomto směru pozadu.

Ačkoliv na oficiální oznámení čekáme, server Andorid Police ukázal screenshoty odkazující na novou službu Google Play Pass. Ta by měla stát 4,99 dolarů měsíčně a za tento poplatek by podobně jako konkurenční služby nabízet přístup k prémiovým aplikacím, hrám a službám bez reklam a bez mikrotransakcí či nutných nákupů přímo v aplikaci.

Google přiznal, že možnosti podobné služby zvažuje a v současnosti dokonce testuje. To však nutně neznamená, že se jich majitelé telefonů s androidem skutečně dočkají. Je možné, že ji Google vydá hned na podzim jako konkurenci Applu. Stejně jako je možné, že počká na jeho hospodářské výsledky a nechá Apple prozkoumat trh. Pokud by služba Applu měla pozitivní odezvu Google by představil svou vlastní.

Není také vůbec jisté, že předplatné bude dostupné celosvětově a vzhledem k tomu, že Česká republika není na prvním místě zájmových regionů společnosti Google, je pravděpodobné, že pokud se služby Google Play Pass dočkáme, nebude to prvním sledu.

Otázkou také je, jestli si Google nebude konkurovat sám. Jedním z lákadel jeho služby Google Stadia je možnost hraní plnohodnotných PC titulů na různých platformách, mezi které počítá i mobilní telefony. Uvidíme tedy co nás na podzim čeká, s jistotou teď můžeme říct jen to, že trh s předplatitelskými čeká na podzim opravdu hodně novinek a změn.

Zdroj: phonearena.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.