Zdroj: wikipedia.org

Google testuje zavádění emoji reakcí pro RCS chat, prozatím jen u několika uživatelů

Zpráv o novém standardu RCS (Rich Communication Services), který by mohl vytlačit klasické, ale v současné době již poměrně zastaralé SMSky, se v poslední době vyrojilo více. Přestože kolem této novinky stále panuje řada nejasností, postupně se objevují náznaky, že nový standard začíná být testován v aplikaci Google Zprávy (Google Messages). Tuto skutečnost potvrdilo několik uživatelů na Redditu.

To, že se na postupném zavádění pracuje, není žádným tajemstvím. Otázkou spíše bylo, kdy a jak s RCS zprávami Google přijde. Nyní se – podle zkušeností hrstky lidí – zdá, že k postupným změnám již dochází, a to konkrétně v rámci funkce “Chat”, která potenciálně zahrnuje RCS služby (chat, sdílení videa, přenos souborů, hlasové služby apod.).

https://i.imgur.com/O8zfERC.jpg ; https://imgur.com/a/c2taH8c
Zdroj: reddit.com

Na printscreenech, které pořídili dva uživatelé, si můžeme všimnout reakce emoji, která se v konverzaci objeví v malém kruhu napravo pod zprávou. Uživatelé totiž mohli dlouhým stiskem na zprávu vyvolat minimálně sedm různých emoji reakcí (je možné, že je jich na výběr i více).

Je také pravděpodobné, že reakce by měly být viditelné mezi dvěma lidmi, jejichž telefony RCS podporují. Pravdou však je, že nový standard prozatím podporuje pouze málo operátorů i telefonů.

Redaktoři webu Android Police zkoušeli novinku zprovoznit, a přestože aplikaci aktualizovali na nejnovější Beta verzi 6.1.087 a jejich zařízení i operátor podporovali RCS, nepodařilo se jim možnost reakcí na zprávy v podobě emoji zprovoznit. Může proto jít o velmi omezený test u několika málo uživatelů, případně je ve hře další požadavek na zprovoznění dané funkce, který dosud není známý.

Každopádně jde o dobrou zprávu. Znamená totiž, že plošnějšího zavádění RCS se můžeme dočkat již v příštích dnech či týdnech. Navíc je zde vysoká pravděpodobnost, že se o zavádění RCS dozvíme více přímo od společnosti Google.

Zdroj: androidpolice.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.