Foto: Wikimedia Commons

Google údajně vytváří chatboty s umělou inteligencí založené na celebritách a influencerech

Společnost Google údajně vytváří nové chatboty s umělou inteligencí založené na celebritách a YouTube influencerech. Nápad to není nijak převratný – startupy jako Character.ai a společnosti jako Meta již podobné produkty uvedly na trh – není to ale ani dosavadní strategie Googlu v oblasti umělé inteligence.

Podle serveru The Information, který o tom informoval v pondělí, budou chatboti společnosti Google pro celebrity poháněni modely Gemini. Společnost se snaží navázat partnerství s influencery i celebritami a pracuje také na funkci, která umožní lidem vytvářet vlastní chatboty pouhým popisem jejich osobnosti a vzhledu (což již umožňuje Character.ai).

Zatím není jasné, se kterými celebritami nebo influencery by Google mohl spolupracovat. Například chatboti společnosti Meta jsou založeni na osobnostech, jako je hvězda TikToku Charli D’Amelio, fenomén YouTubu Mr Beast, Snoop Dogg, Tom Brady a Paris Hilton a další, zatímco postavy společnosti Character.ai zahrnují politiky, filozofy, fiktivní postavy a dokonce i předměty, jako je blok sýra, který mluví.

Není zatím jasné, proč jde Google tímto směrem. Chatboti Meta s umělou inteligencí na bázi celebrit se nikdy příliš neujali, přestože je společnost vkládá do všech svých produktů. Jak upozornil server The Information, chatbot společnosti založený na Snoop Doggovi má na Instagramu pouze 15 000 sledujících ve srovnání s 87,5 miliony sledujících, kteří sledují lidského rappera.

Zdroj: engadget.com