Foto: www.blog.google.com

Google umožní v Android Auto hovory přes Zoom, Teams a Webex

Během včerejší konference I/O 2023 se společnost Google podělila o několik chystaných novinek pro Android Auto i Android Automotive OS. Asi největší novinkou je, že Google spolupracuje s tvůrci aplikací Zoom, Microsoft Teams a Cisco Webex a chystá implementaci těchto aplikací do vozidel vybavených systémem Android. Nicméně z důvodu zachování bezpečnosti provozu nebude aplikace umožňovat videohovory, ale pouze audiohovory se zjednodušeným ovládáním na displeji vozidla.

Google také nově v obchodě Google Play zpřístupní aplikaci Waze pro všechna vozidla s vestavěným systémem Google. To znamená, že oblíbená navigační aplikace bude nově dostupná nejen pro uživatele Android Auto a vlastníky vozidel Volvo a Polestar. Společnost navíc umožní vývojářům propojit přístrojovou desku vozidla se svými navigačními aplikacemi. Díky tomu může mít řidič v zorném poli turn-by-turn navigační pokyny. Vývojáři navíc budou moci nově přistupovat k údajům o vozidle, jako je dojezd, množství paliva a rychlost.

Kromě toho Google ve své knihovně aplikací Android for Cars vytvořil nové kategorie pro video a herní aplikace. Ty jsou speciálně navrženy pro spolujezdce nebo pro použití v zaparkovaném autě. Co se týče her, první nabídka zahrnuje Beach Buggy Racing 2, Solitaire FRVR a My Talking Tom Friends. Google navíc plánuje do systému Android Automotive OS 14 přidat podporu více obrazovek, což umožní sdílet audiovizuální obsah mezi řidičem a cestujícími.

Zdroj: www.engadget.com