Foto: Pxfuel

Google vyhledávač – co lidé nejvíce vyhledávali v roce 2021

Google vyhledávač – co lidi nejvíce zajímalo v roce 2021Rok 2021 se pomalu chýlí ke svému konci, což s sebou přináší chuť rekapitulovat to nejzásadnější, co se letos událo doma i ve světě. V celosvětovém měřítku se o toto shrnutí od roku 2011 pokoušela platforma YouTube, která každoročně vytvářela YouTube Rewind, tedy videa, která shrnovala to nejdůležitější z celé platformy z uplynulého roku.

V roce 2020 však došlo ke zrušení YouTube Rewind. Nejenže obliba tohoto formátu u diváků postupně klesala, ale YouTube vzhledem k pandemii covidu-19 uvedl, že šlo o obtížný rok plný negativních zpráv, a nemá tedy smysl vytvářet rekapitulaci (jinými slovy – připomínat tyto těžké časy).

A ačkoli o tento formát diváci přišli, Google stále vydává rekapitulaci roku, která zahrnuje nejčastěji vyhledávané fráze. Společnost uvedla, že pro rok 2021 s přehledem vítězí téma uzdravení. V rámci nejčastěji vyhledávaných slovních spojení Google vytvořil video, které prezentuje nejčastěji vyhledávané fráze, které lidé na celém světě do vyhledávače zadávali.

„V roce, který byl pro mnohé z nás i nadále velkou zkouškou, svět vyhledával jak se uzdravit‘ více než kdy předtím.“ Tato slova přitom mohou zahrnovat jak péči o fyzické zdraví, tak také starost v rámci duševní hygieny. Stejně tak se zvedl počet vyhledávání témat zahrnujících uctění památky milované osoby nebo shledání s rodinou.

Kromě videa (na konci tohoto článku) se ale můžete podívat i na interaktivní stránku, kde můžete procházet měsíc po měsíci v rámci devíti různých kategorií. Google také zveřejnil stránku trends.google.com, na níž si můžete prohlédnout údaje podle jednotlivých zemí, a ZDE si můžete prohlédnout trendy ve vyhledávání za rok 2021 v České republice.

Zdroj: 9to5google.com