Foto: Unsplash

Google vytvořil AI nástroj, který dokáže odhalit telefonní podvod v reálném čase

Společnost Google oznámila, že v letošním roce se v telefonech s operačním systémem Android objeví nástroj pro detekci podvodů. Jde o skvělou zprávu vzhledem k tomu, že podvodníci stále častěji připravují lidi o peníze právě pomocí nejrůznějších podvodných telefonátů.

Soubor nástrojů, který byl odhalen na konferenci Google I/O 2024, je zatím ve fázi testování, ale využívá umělou inteligenci k odhalování podvodníků v průběhu hovoru. Umělá inteligence bude neustále pátrat po vzorcích konverzace, které jsou běžně spojovány s podvody. Po jejich odhalení obdržíte v reálném čase upozornění do telefonu.

Google uvádí příklad falešného zaměstnance banky, který žádá o osobní údaje, jako je PIN kód a heslo. Jedná se o neobvyklé bankovní požadavky, takže umělá inteligence je označí a vydá upozornění. Vše se odehrává pouze na zařízení, díky čemuž všechny informace zůstávají v soukromí.

Nová funkce se do systému Android 15 nedostane hned a společnost tvrdí, že se o další podrobnosti podělí později. Nicméně již nyní je jasné, že se uživatelé budou muset k používání nástroje přihlásit. Kromě této technologie pro detekci podvodů umožní přidání vestavěné umělé inteligence mnoho dalších funkcí.

Zdroj: engadget.com