Zdroj: Unsplash.com

Google žaluje společnost Epic kvůli poplatkům v aplikacích

Herní vydavatel Epic má problém i na další frontě. K běžícímu soudnímu sporu s Apple se přidá další tentokrát ze strany Google. Ten na něj podal žalobu kvůli nákupům v aplikacích na Fortnite, viní jej, že vědomě porušil svoji smlouvu s Googlem, respektive distribučním systémem Play Store. Částečně se jedná o reakci na kroky Epicu. Ten v létě zažaloval Google kvůli údajnému blokování dohod Fortnite s platformami OnePlus a LG.

Důvodem byl fakt, že na některých telefonech se začala objevovat předinstalovaná aplikace Fortnite. Aplikace sice využívala některé služby Google Play a však platby byly vyváděné mimo tento systém. Google upozorňuje, že ačkoliv Epic nemusel Google Play používat rozhodl se proto a využíval výhod, který tento systém přináší. Peníze však díky sofistikovaným systémům vyváděl Epic mimo platební systémy Google.

Proti Googlu by mohly naopak stát informace o tom, že on sám se domluvil s výrobci telefonů jako jsou LG nebo Motorola aby používali na svých přístrojích výhradně systém Play Store. Kvůli tomuto postupu je Google žalován úřady 38 států USA. Ty viní Google z monopolizace.

V roce 2018 Google údajně nabídl společnosti Epic až 208 milionů dolarů, aby přinesl Fortnite do Obchodu Play – čímž účinně snížil svůj obvyklý 30procentní podíl přibližně o pět procent. Podle stejných soudních dokumentů byla společnost Google natolik znepokojena potenciální ztrátou příjmů z Obchodu Play, že dokonce zvažovala akvizici společnosti Epic.

Zdroj: engaget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.