Foto: redakce

Google zavádí ještě tmavší tmavý režim

Pokud používáte tmavý režim ve vyhledávači Google, brzy si budete moci vybrat ze dvou možností – tmavě šedé a černé. Zatímco současný dark mode je tmavě šedý, již nyní by se některým uživatelům měla objevovat ještě další možnost, a to možnost zvolit čistě černou barvu (#000000), která by měla na displejích OLED a AMOLED podstatně více vyniknout.

Společnost Google oznámila testování tohoto nového tmavého režimu již v únoru loňského roku, začátkem tohoto měsíce na Twitteru oznámila, že nový dark mode je k dispozici pro počítače i mobilní zařízení. „Představujeme nový tmavý režim, který je k dispozici na počítači, v mobilu a všude, kde používáte vyhledávač,“ sdělil Google 10. února. Nicméně i přes tyto sliby se zdá, že novinka se zatím reálně dostala jen k velmi malému počtu uživatelů.

A jaký je rozdíl mezi tmavě šedým a černým pozadím? Obě pochopitelně šetří oči i výdrž baterie na zařízeních s OLED displeji (černá barva by měla baterii šetřit o něco více, každopádně není známo, o kolik a zda se to vůbec vyplatí). Na druhou stranu černá barva vytváří větší kontrast s bílým písmem než tmavě šedá. Pro některé proto může být tato změna spíše nepříjemná.

Pokud vás novinka zaujala a chtěli byste zkontrolovat, zda už ji máte na svém zařízení dostupnou, nebo ještě používáte světlý motiv a chcete si jej změnit na tmavý, klikněte na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu a otevřete Rychlé nastavení, zda pak už jen stačí v kategorii Vzhled vybrat Tmavý motiv.

Zdroj: theverge.com