Foto použito se souhlasem společnosti Google

Google zavádí službu umožňující krátké bezplatné hraní her na zkoušku

Služba Google Stadia bohužel není zatím tak úspěšná, jak její autoři předpokládali. Google změnil její vedení a zastaven byl také vývoj vlastních her. Nyní její provozovatel přichází se zajímavou novinkou, která by mohla upoutat pozornost řady hráčů. Přináší časově omezené verze celých her, které jsou zájemcům k dispozici zdarma. Důvod je jediný – dát hráčům možnost vyzkoušet si nové hry.

Vše půjde jednoduše, přímo v rozhraní platformy Stadia se objeví tlačítko Zkušební verze s tlačítkem „Hrajte půl hodiny zdarma“. Právě půl hodiny dostane každý zájemce na to, aby si mohl vyzkoušet, zda konkrétní hra je pro něj ta pravá.

Google uvádí, že zatím tuto možnost pouze testuje a dostupná je jen u několika titulů v několika zemích. V řádu měsíců by se ale měla služba objevit v rámci běžné nabídky. Je však možné, že nabídka těchto ochutnávek se budě měnit a lišit také v závislosti na regionu, kde se právě hráč nachází. Musíme jen doufat, že se tato funkce stane základní vlastností her v rámci systému Google Stadia.

Pokud by tomu tak skutečně bylo, mohla by streamingová služba Stadia přitáhnout mnoho uživatelů, protože v současnosti je jen málo možností, jak si hry vyzkoušet – demoverze vycházejí jen málokdy. Řada platforem také neumožňuje vrácení peněz poté, co uživatel hru byť jen krátce rozehrál. Google by tam mohl objevit díru na trhu. U programu Stadia navíc dává tato služba smysl i díky tomu, že si budou moci uživatelé vyzkoušet nejen hru samotnou, ale i to, jak se hraje na této nové platformě.

Zdroj: theverge.com