Foto: se svolením Google

Google zavádí umělou inteligenci do Gmailu, Dokumentů, Tabulek a dalších nástrojů Google Workspace

Google se už několik měsíců snaží dohnat OpenAI, a to v podstatě od okamžiku, kdy tato společnost představila svého konverzačního bota ChatGPT a vzala odvětví generativní umělé inteligence útokem. První konkurenční snahou Googlu bylo vydání Bard AI, nicméně ohlasy nebyly tak velké, jak se dalo očekávat. Společnost proto nyní oznámila novou taktikuna každý svůj produkt nabaluje AI.

Nové AI funkce se tak dostanou prakticky do všech produktů Google Workspace. Podle společnosti budou uživatelé moci navrhovat, odpovídat, shrnovat a určovat priority e-mailů, brainstormovat, opravovat, psát a přepisovat textové dokumenty, automaticky generovat obrázky, a dokonce i video v aplikaci Slides, nechat Tabulky samostatně vytvářet vzorce, automatizovat přepisování poznámek v aplikaci Meet a nechat AI navrhovat pracovní postupy v aplikaci Chat.

Například v Dokumentech by mělo stačit, když uživatel zadá na stránku téma svého úkolu, přičemž umělá inteligence rychle vytvoří další text. Bude možné využít také funkci Rewrite, která by měla přepsat to, co uživatel již navrhl (prozatím však pouze v odrážkách). „Umělá inteligence nenahradí vynalézavost, kreativitu a chytrost skutečných lidí,“ uvedla Johanna Voolich Wright, viceprezidentka pro produkty ve společnosti Google Workspace. „Někdy se AI splete, někdy vás potěší něčím netradičním a často vyžaduje vedení.“

Google má po debaklu s Bardem vážný zájem na tom, aby jeho umělá inteligence nedopadla jako ta od Microsoftu.

Očekává se, že nová sada Workspace s podporou AI bude do konce měsíce k dispozici pro uživatele v USA, v blízké budoucnosti přibudou další jazyky a regiony.

Zdroj: engadget.com