Foto: Unsplash

Google zdokonalil jednu z nejoblíbenějších vyhledávacích zkratek

Vyhledávací zkratky jsou užitečným nástrojem, který může výrazně usnadnit práci. Jednou z oblíbených zkratek jsou i uvozovky, pomocí nichž lze vyhledávat konkrétní frázi v dokumentu. Google však nyní tuto funkci dále vylepšil – uživatelé ji mohou využít i pokud hledají přesné místo, kde se slova na stránce vyskytují. Internetový gigant aktualizoval vyhledávání pomocí uvozovek o úryvky stránek, které přesně ukazují, kde najdete hledaný text. Díky tomu už nebude zapotřebí procházet postupně celý dokument.

Existují však určitá omezení. Při vyhledávání pomocí uvozovek se mohou objevit výsledky, které nejsou viditelné (například meta description) nebo se zobrazují pouze v adresách a názvech webových stránek. V úryvku se navíc nemusí zobrazit všechny zmínky, pokud jsou příliš daleko od sebe. Potíže mohou nastat také u tučného textu – fráze zvýrazněné tučně se totiž zpravidla zobrazují pouze na počítači, naopak u specializovaných vyhledávání a výsledků (například vyhledávání obrázků a videoboxů) se tučně zvýrazněné zmínky nezobrazí vůbec. V takovém případě tak uživatelé pravděpodobně budou muset použít funkci vyhledávání na stránce prohlížeče, aby mohli přejít na příslušná klíčová slova.

Google tuto změnu označil za reakci na zpětnou vazbu uživatelů. Již v minulosti přitom o něčem podobném uvažoval, nicméně váhal, protože dokumenty ne vždy vytvářely čitelné popisy. Každopádně požadavky na tuto funkci se neustále množily, společnost se proto rozhodla uživatelům vyhovět.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.