Foto: Unsplash

Google zpomaluje nábor zaměstnanců

Společnost Google oznámila, že po zbytek roku 2022 zpomalí tempo nabírání nových zaměstnanců, a vyzvala stávající zaměstnance, aby byli „více podnikaví”, uvedla agentura Bloomberg. Důvodem zpomalení tempa je (stejně jako v případě společnosti Meta a dalších technologických společností) “nejistý globální ekonomický výhled,” uvedl generální ředitel Sundar Pichai. Dodal, že společnost bude konsolidovat operace a zefektivňovat „tam, kde se překrývají stávající investice.“

Google nabíral velké množství zaměstnanců ve druhém čtvrtletí roku 2022. Společnost nabrala přes 10,000 nových zaměstnanců, což představuje meziroční nárůst o 17 %. Po zbytek roku 2022 se však Google zaměří pouze na nábor inženýrů a technických pracovníků. 

Podle agentury Bloomberg plánuje pracovní místa rušit také Microsoft, a to v důsledku reorganizace svých obchodních skupin. Reorganizace se dotkne skupin po celém světě. Společnost však plánuje pokračovat v náboru na jiných pozicích a rok 2022 plánuje zakončit s vyšším počtem zaměstnanců.

I další technologické firmy uvedly, že zpomalující se ekonomika ovlivní nábor zaměstnanců. Generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg varoval zaměstnance, že současná nejistá globální ekonomická situace může mít na společnost negativní vliv, a zároveň nařídil manažerům, aby zvážili propuštění neefektivních zaměstnanců, kteří nejsou schopni držet tempo se zbytkem společnosti. Společnosti Netflix, Unity, Coinbase a Paypal také nedávno propouštěly zaměstnance.

Zdroj: www.engadget.com