Foto: Unsplash

Google zpoplatní službu G Suite pro firmy, dosud byla zdarma

Firmy, které dosud používaly bezplatnou verzi G Suite, čeká přechod na placenou verzi. To se ale nebude týkat neziskových organizací a vzdělávacích institucí. Společnost Google se totiž chystá tyto služby zpoplatnit, a to od 1. července letošního roku. To tedy znamená, že pokud budou chtít firmy i nadále využívat služby Google Workspace, mezi něž patří například Gmail, Google Disk, Hangouts, Tabulky či Dokumenty, budou si je muset předplatit.

Google administrátorům těchto podniků doporučuje, aby mu poskytli fakturační údaje, aby jim mohl od začátku července začít účtovat předplatné. Zároveň varuje, že pokud tak firmy neučiní, automaticky jim bude pozastaven účet, což samozřejmě znamená, že přijdou o přístup k funkcím, mezi které patří například i oblíbený Gmail, Kalendář či Google Meet.

Přechod by měl být snadný. Společnost uvádí, že „změna ze starší bezplatné verze G Suite na placenou službu Google Workspace vyžaduje jen několik málo kroků a nenaruší práci koncových uživatelů.“ Google navíc slibuje, že stávající zákazníci mohou využít slevu, která bude platit 12 měsíců od 1. července letošního roku.

Pokud z nějakého důvodu přechod nestihnete, váš účet bude pozastaven. Obnovení účtu je možné pouze po přihlášení k předplatnému, upozorňuje Google. V případě, že se po zadání platebních údajů nepřihlásíte k žádnému z nabízených produktů, společnost vám sama některý ze tří základních tarifů přidělí (a to podle toho, co jste doposud preferovali).

Nejlevnější tarif Business Starter (za 127 korun) nabízí 30GB úložiště na Google Disku a poštu. Další tarif Business Standard (254 korun měsíčně) obsahuje již 2TB úložiště a možnost nahrávání hovorů v rámci Google Meet. Nejdražší tarif Business Plus (379 korun) poskytuje až 5 TB prostoru v cloudu.

Zdroj: news.tvs-24.com