Foto: se svolením Google

Google zpřístupnil nové vyhledávání pomocí generativní umělé inteligence

Google začal zavádět vyhledávání poháněné umělou inteligencí. Společnost již oznámila, že vyhledávání Google Search Generative Experience (SGE) zprovoznila v USA. Služba Google SGE, která byla představena na konferenci Google I/O 2023 na začátku tohoto měsíce, zahrnuje konverzační umělou inteligenci, kterou společnost včlenila do klasického vyhledávání.

Pokud jste již přišli do kontaktu s Bing AI, můžete očekávat podobný produkt. Vyhledávání s umělou inteligencí od Google nicméně používá stejný vstupní řádek, na jaký jsme zvyklí, a nikoli samostatné pole pro chatbota jako v Bingu. Výsledky vyhledávání pomocí generativní umělé inteligence se zobrazují nad standardními webovými výsledky. V pravém horním rohu AI výsledků se nachází tlačítko umožňující rozšíření funkce a přidává karty zobrazující zdrojové články. Uživatelé také mohou klepnutím na tlačítko pod výsledky položit doplňující otázky.

Nový způsob vyhledávání si můžeme zjednodušeně představit jako kousek Barda, který byl vložen do vyhledávání Google, které již známe.

Kromě toho Google otevřel přístup k dalším vyhledávacím technologiím, včetně Code Tips a Add to Sheets (obě jsou zatím dostupné pouze v USA). Code Tips využívá rozsáhlé jazykové modely a je pomocníkem pro rychlejší a efektivnější psaní kódu. Začínajícím vývojářům umožňuje klást otázky týkající se programovacích jazyků (C, C++, Go, Java, JavaScript, Kotlin, Python a TypeScript), nástrojů (Docker, Git, shells) a algoritmů. Add to Sheets vedle toho umožňuje vkládat výsledky vyhledávání přímo do tabulkové aplikace Google. Klepnutím na ikonu Tabulky vlevo od výsledku vyhledávání se zobrazí seznam vašich posledních dokumentů, z nichž si můžete vybrat, ke kterému chcete výsledek vyhledávání připojit.

Prozatím nebylo oznámeno, kdy se nové vyhledávání Google Search Generative Experience dostane i do dalších zemí.

Zdroj: engadget.com