Foto: se svolením Google

Google zpřístupňuje hry z Play Games ve Windows, zatím jsou dostupné ve třech zemích

Možnost zahrát si oblíbené herní tituly pro Android na počítači je jistě lákavá pro řadu hráčů. Toho si je vědoma i společnost Google, která nyní spustila beta verzi aplikace pro počítače, která uživatelům umožní zahrát si hry pro Android i ve Windows. Přístup bude vyžadovat registraci, díky níž zájemci následně získají přístup k titulům Play Games. Této možnosti už mohou využít uživatelé tří zemí: Hongkongu, Jižní Koreje a Tchaj-wanu.

Mezi tituly, které si obyvatelé těchto zemí mohou na počítačích zahrát, patří například Mobile Legends: Bang Bang, Summoners War, State of Survival či Three Kingdoms Tactics. Hráči tak mohou díky větší obrazovce, klávesnici a myši zažít úplně nový zážitek. Podporováno bude samozřejmě také cross-play, postup hrou se tedy bude synchronizovat napříč platformami. Nicméně podporované tituly se mohou v různých zemích lišit.

Prozatím nevíme, jakou technologii Google pro umožnění hraní Android her ve Windows použil. Je ale jasné, že se nejedná o streamování, hry totiž běží v aplikaci Google Play Games. Počítače hráčů, kteří mají o novinku zájem, musí splňovat některá kritéria. Mezi ně patří (minimálně): Windows 10 (v2004), SSD disk, herní GPU, procesor s 8 logickými jádry, 8 GB RAM, 20 GB volného místa v úložišti, účet administrátora Windows, nutnost mít zapnutou hardwarovou virtualizaci a samozřejmě také kompatibilní počítač a konfigurace.

Zatím není jasné, kdy novinka dorazí i do České republiky a na Slovensko. Google každopádně uvedl, že rozšíření do dalších zemí přijde již brzy. Dříve přitom uvedl, že zavedení do všech zemí plánuje v průběhu roku 2022. Aktuální informace lze sledovat zde.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.