Google zřejmě představí Pixel 2 na akci 4. října

Společnost Google se chystá představit svůj nový smartphone Pixel 2 na akci 4. října. Píší o tom weby theverge.com a digitaltrends.com.

Známý insider Evan Blass v srpnu sice uváděl datum 5. října, ale podle webu digitaltrends.com tím může být myšleno datum pro otevření předobjednávek. Ve skutečnosti má Google uvést dva telefony, Pixel 2 vyráběný společností HTC a Pixel XL, který by měl mít na starosti jihokorejský výrobce LG. Druhý jmenovaný model by prý měl vycházet částečně po designové stránce z jeho bezrámečkové vlajkové lodi a hitu nedávné výstavy IFA 2017 V30.

O hardwarových specifikacích modelů se toho příliš neví, ale podle všeho by měl Pixel 2 běžet na procesoru Snapdragon 835. Podle informací webu xda-developers.com bude mít úhlopříčku 5 palců s Full HD displejem a konstrukcí velmi podobnou svému předchůdci. Má být také vybaven 4 GB RAM a 64 GB ROM. Obě varianty mají dostat do vínku fotoaparáty s dvojitým bleskem.

Pixel XL by podle informací webu 9to5google.com mohl být vybaven jedním z OLED obrazovek od LG. Měl by mít úhlopříčku 6 palců, běžet na stejném procesoru jako první model a měl by též mít k dispozici stejné množství RAM a ROM, přičemž bude prý k dostání i varianta se 128 GB ROM. Smartphone se bude údajně pyšnit menšími rámečky a zakřivenými rohy a jeho zadní strana prý bude tvořena z kovu a skla. Celkově by jeho design neměl být tak konzervativní jako u modelu Pixel 2.

Větší z telefonů by měl být postaven na novém Androidu 8.0 Oreo, u menšího to zatím není jasné. Velmi pravděpodobné je však to, že oba budou mít zabudovaného Google Asistenta, jehož schopnosti Google při různých příležitostech rád vyzdvihuje. Na potvrzení či vyvrácení neoficiálních informací si budeme muset ještě počkat.

 

Zdroj: theverge.com, xda-developers.com, digitaltrends.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.