Foto: Unsplash

Google zveřejnil první náhled systému Android 13 pro vývojáře

Google se pochlubil prvním vývojářským náhledem na Android 13. Zatím se přitom zdá, že příští verze Androidu nabídne změny zejména v oblasti soukromí, zabezpečení a vývojářské produktivity. Uživatelé se tak mohou těšit na nový systémový výběr fotografií, který umožní bezpečnější sdílení konkrétních lokálních nebo cloudových fotografií, aniž by bylo nutné udělovat oprávnění ke všem multimediálním souborům v zařízení.

Android 13 také přidá oprávnění pro zařízení Wi-Fi v blízkém okolí, což umožní vyhledat a připojit se k blízkým Wi-Fi sítím, aniž by byly zveřejněny informace o poloze uživatele. To tedy znamená, že aplikace, které nepotřebují vědět, jaká je vaše aktuální poloha, se mohou připojit, aniž by potřebovaly přístup k GPS.

Google také rozšíří barevnou paletu Material You mimo vlastní aplikace na všechny ikony aplikací. Díky tomu se budete moci rozhodnout a nechat systém, aby na ikony aplikoval barvy, které vygeneroval z vaší tapety. Uživatelé si také budou moci nastavit odlišný jazyk, a to pro každou aplikace zvlášť. Dojde také k vylepšení animací a efektů a také aktualizacím funkcí v rámci služby Google Play.

Pokud vás zajímá, kdy se Androidu 13 dočkáme, Google uvedl, že první beta verzi plánuje uvést přibližně v dubnu. Stabilní verze je plánována na červen až červenec (tedy stejně jako tomu bylo i v předchozích letech).

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.