Foto: se svolením GoPro

GoPro představilo ultralehkou kameru pro drony Hero 10 Black Bones

Společnost GoPro představila novou kameru Hero 10 Black Bones. Jde o odlehčenou verzi modelu Hero 10 Black určenou pro FPV a drony Cinewhoop. Novinka nabízí funkce, mezi něž patří HyperSmooth 4.0 nebo 5,3K video, výhodou je i to, že má velmi nízkou hmotnost, díky čemuž ji lze použít i na tří- a vícepalcových dronech.

„Bones přináší kvalitu obrazu a výkon kamery Hero 10 Black v lehkém těle, které je ideální pro natáčení ze vzduchu,“ uvedl zakladatel a generální ředitel společnosti GoPro Nicholas Woodman.

Hero 10 Black Bones váží pouhých 54 gramů, a je tedy o celých 100 gramů lehčí než Hero 10 Black. To z ní dělá nejlehčí GoPro vůbec. Takto nízké hmotnosti bylo dosaženo zejména proto, že kamera nemá vlastní baterii, ale je napájena z baterií 2S-6S nebo 5-27V, což je typický zdroj FPV dronů.

Novinka je ale vybavena stejným procesorem GP2 jako Hero 10 Black, což znamená, že z hlediska kvality ani funkcí nedošlo k žádným kompromisům. Stabilizaci záběrů zajišťuje nejnovější technologie HyperSmooth 4.0, případně ji lze ještě vylepšit pomocí kombinace se ReelSteady v nové aplikaci GoPro Player + ReelSteady.

Video nabízí rozlišení 5,3K při 60 snímcích za sekundu, 4K při 120 snímcích za sekundu a 2,7K při 240 snímcích za sekundu v režimu 16:9. V poměru stran 4:3, který je pro záběry HyperSmooth nejlepší, získáte 5,3K při 30 snímcích za sekundu, 4K při 60 snímcích za sekundu a 2,7K až při 120 snímcích za sekundu. Tyto hodnoty odpovídají těm, které jsou k dispozici také na běžné kameře GoPro 10 Hero Black.

GoPro Hero 10 Black Bones stojí s předplatným (které je na první rok zdarma) 400 dolarů, bez něj 500 dolarů. Obě varianty zahrnují licenci pro počítačovou aplikaci GoPro Player + ReelSteady.

Zdroj: engadget.com