Foto použito se svolením společnosti GoPro.

GoPro uvedlo Hero 10 Black, nabízí nový čip a funkce chytrých telefonů

Společnost GoPro představila novou vlajkovou loď své produkce akčních kamer. Model Hero 10 Black přináší nový procesor, který umožňuje pořizovat videa ve vyšším rozlišení a ve vyšší snímkové frekvenci, má vylepšenou stabilizaci a funkci automatického nahrávání na cloudové úložiště.

Asi nejvýraznější změnou je maximální kvalita natáčeného obrazu. Hero 10 Black pracuje stejně jako její předchůdkyně s rozlišením 5,3K, avšak nově jej doplňuje o možnost natáčení při snímkové frekvenci 60 FPS. Dále nabízí možnost režimů 4K 120 a 2,7K 240, což je jsou velmi dobré předpoklady pro natáčení perfektních zpomalených záběrů.

GoPro říká, že toto zvýšení výkonu je způsobeno novým procesorem GP2 fotoaparátu, který je nástupcem čipu GP1, který se používá v kamerách od Hero 6 Black. Zařazení nového čipu je tak největším pokrokem v posledních letech. GoPro si své čipy vyvíjí samo a díky tomu si je může upravovat na míru.

GoPro se některými funkcemi své novinky inspirovalo u mobilních telefonů. Nová kamera nabídne vylepšený dotykový displej, a především funkci nahrávání do Cloudu, která se automaticky spustí, když je telefon na nabíječce. Cloud stojí 5 dolarů měsíčně nebo 50 ročně, přihláška do této služby navíc zlevní kameru z 499 na 399 dolarů a také zahrnuje přístup k programu výměny kamery GoPro při jejím případném poškození. Otázkou je, jestli bude vzhledem k přetrvávajícímu nedostatku nových čipů dostatek kamer na trhu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.