Zdroj: nVidia

Grafické karty Nvidia RTX 3080 míří do notebooků, objevit by se měly na konci ledna

Od představení doposud poslední generace grafických karet společnosti Nvidia neuplynulo ani půl roku a máme tu zprávy o dalších novinkách. Zatímco (ti šťastnější) uživatelé stolních počítačů už možnosti nových grafických karet testují na nejnovějších hrách, zájemci o herní notebooky napjatě očekávali, co přinese letošní CES. A dočkali se.

Společnost Nvidia totiž oznámila příchod notebookových verzí grafických karet GPU RTX 3070 a RTX 3080 26. ledna a brzy poté – 2. února, je bude následovat notebooková verze karty RTX 3060. Podle Nvidie by se její karty měly poměrně brzy objevit až v 70 herních noteboocích.

Jejich cena by s kartou 3060 RTX měla začínat na 999 dolarech. Tato kategorie počítačů by podle údajů společnosti Nvidia měla být přibližně 1,3 krát výkonnější než PS5. Na 1 299 dolarech pak budou začínat nejlevnější notebooky s RTX 3070 ve výbavě, a jejich výkon by měl být oproti nejnovější konzoli z dílny Sony jeden a půl násobný.

Prodejní cena notebooků s RTX 3080 bude začínat na hranici 1 999 dolarů a může být osazena až 16 GB grafické paměti GDDR6, což je více, než je momentálně dostupné u stolních verzí karty. Notebook s takovým výkonem dokáže podle Nvidie poskytnout dostatečný výkon pro udržení hranice více než 100 snímků za vteřinu při rozlišení 1440p. Výkon této karty demonstrovala ukázka ze hry Microsoft Flight Simulator, kterou si můžete prohlédnout pod článkem.

Zdroj: blogs.nvidia.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.