Grumpy Cat nejslavnější internetová kočka zemřela ve věku sedmi let

Internet a především sociální sítě mají moc vytvořit a proslavit mnoho celebrit. Jedna z nejvýraznějších tváří Facebooku, Instagramu, Twitteru a dalších sociální sítí nepatřila člověku, ale kočce. Tardar Sauce známější jako Grumpy Cat si díky svému stálému nevrlému výrazu získala srdce milionů fanoušků. Její majitelé s nimiž žila ve Phoenixu v Arizoně dnes oznámili, že je jejich domácí mazlíček v úterý opustil, po té co prohrál souboj s komplikacemi při léčbě zánětu močových cest.

Svoji ztrátu oznámili majitelé na sociální síti Twitter, přímo na profilu Grumpy Cat. Na této sociální síti měla rozmrzelá kočka 1,5 miliony odběratelů a na konkurenčním Instagramu potom dokonce 2,4 miliony fanoušků.

Její sláva začal už v jejím raném věku. V roce 2012, když jí byly 4 měsíce sdílel jeden z členů rodiny její fotku na fóru Reddit, kde si získala velmi rychle obrovskou popularitu a prostřednictvím memů se její popularita lavinově šířila dále.

Její majitelé vždy zdůrazňovali, že i přes její slávu, dbají na to, aby Grumpy Cat žila většinu času normální život domácí kočky. I přesto se jí podařilo stát se nejbohatší kočkou na internetu. Měla dokonce vlastního manažera a odhadem dokázala svým majitelům vydělat více než 100 milionů dolarů. Její jedinečná podoba se objevovala jako motiv na oblečení celé řady značek, stala se maskotem krmiva Friskies a nebo ledové kávy Grumppuccino.

Její majitelé poděkovali všem fanouškům za projevenou soustrast. Ačkoliv sama Grumpy Cat působila svou tváří nespokojeně prožila šťastný život a mnoho lidem udělala radost a vykouzlila úsměv na tváři. Naše redakce na ní, spolu s celým internetem vzpomíná. Mnoho (ne)spokojených dní v kočičím nebi.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.