Zdroj: Unsplash.com

Hacker vrátil svým obětem 260 milionů dolarů v kryptoměnách

Tento týden je v oblasti kyberbezpečnosti doslova nabitý zajímavými událostmi. Nejdříve jsme se dozvěděli, že se neznámým hackerům podařilo využít zranitelnosti systémů webu Blockchain Poly Network a odcizit digitální tokeny v hodnotě více než 600 milionů dolarů v různých kryptoměnách. Rozsahem škod se jedná o největší zločin svého druhu.

Krátce po útoku ale nastalo ve společnosti Poly Network poměrně velké překvapení. Na její účty byly vráceny kryptoměny v hodnotě přibližně poloviny odcizené částky. Podle statusu, který společnost zveřejnila na Twitteru, obdržela digitální tokeny tří kryptoměn, tedy Etherea v hodnotě 3,3 mil. USD, Binance Smart Chainu (BSC) v hodnotě 256 mil. USD a Polygonu v hodnotě 1 mil. USD.

Hacker spolu s penězi také zveřejnil krátký dopis, v němž osvětluje svoji motivaci. Napsal, že ukradený majetek se rozhodl vrátit jednoduše proto, že jej peníze moc nezajímají. Píše také, že uznává, že bolí, pokud jsou lidé napadeni, avšak dodává, že je to příležitost, jak se poučit a napravit své chyby. Hacker uvedl, že mu trvalo celou noc, než našel v systému zranitelný bod. Dodal, že se obával, že by společnost Poly Network opravila své bezpečnostní zaváhání, aniž by o tom komukoli cokoliv sdělila. Právě proto se rozhodl ukrást stovky milionů dolarů.

Policie po pachateli útoku pátrá. Odborníci uvádí, že skutečnou motivací k navrácení peněz mohl být strach z toho, že si dotyčný krádeží ukousl příliš velké sousto.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.