Hackeři našli způsob, jak nahrát do SNES nové hry

Konzole Super NES Classic Edition se může pochlubit velmi širokým výběrem klasických her. V konzoli jich naleznete 21 od klasiky, jako jsou díly herních sérií Mario, Zelda nebo Castlevania, až po nevydanou hru Star Fox 2. Pokud by si však mezi těmito jednadvaceti tituly fanoušek nevybral, má zřejmě smůlu. Na konzoly stejně jako na její předchůdkyni NES nelze přidávat další hry, alespoň ne oficiálně.

Počítačovým pirátům se však podařilo najít způsob jak toto omezení obejít a dodat do konzole další hry. Stačí k tomu aktualizovaná verze nástroje HackChi, který byl vytvořen pro předchozí verzi NES. Samotná konzole má 300 MB úložného prostoru a hry, které jsou na ni nahrané, nezabírají příliš místa.

Takový zásah do herní konzole je však rizikem, které z pochopitelného důvodu nebude chtít každý hráč podstoupit. Hry, které by se případně do konzole nahrávali, nepochází z originálního zdroje, z čehož vyplývá, že budou muset být nějakým způsobem portované, což by mohlo mít za následek, že nebudou fungovat, tak jak by si hráč představoval a v krajním případě by mohly poškodit systém konzole. Takto nahrávané hry budou nejen nelegální, ale také nebezpečné.

Samozřejmě existuje mnoho retro her, které by fanoušci na konzoli rádi viděli, ale přesto je nabídka 21 originálních her dostatečně široká a měla by pokrýt přání většiny hráčů.

Retro hraní je v poslední době velmi populární. NES, kterou Nintendo vydalo loni, zmizela z regálů obchodů velmi rychle a předpokládá se, že i SNES, která vyšla 29. září, bude za nedlouho nedostatkovým zbožím. Zájem fanoušků naštěstí přesvědčil společnost Nintendo, aby prodej svých konzolí nezastavovala, jak měla v plánu, ale naopak dodala na trh další. A to jak starší NES tak současnou SNES.

Zdroj: gamespot.com