Hackeři OurMine zaútočili na server VEVO

Hackerská skupina OurMine již několik let narušuje kybernetickou bezpečnost vybraných serverů a sociálních sítí. Jejich cílem bývají profily a stránky známých osobností. V minulosti se jim například podařilo získat přístup na Twitter a Pinterest spoluzakladatele sociální sítě Facebook Marka Zuckerberga.

Nyní se tato skupina zaměřila na hudební server VEVO. O narušení bezpečnosti hackeři vedení firmy nejprve informovali, avšak setkali se odmítnutím a nezájmem. Zveřejnili tedy na svých stránkách 3,1 TB dokumentů, které se jim podařilo získat. Většina z nich nebyla určena veřejnosti a týkala se 90 umělců včetně Taylor Swift, Ariany Grande, One Direction nebo U2. Kromě nich byl na serveru skupiny například zveřejněn návod na vypnutí alarmu v budově společnosti. Hackeři ke zveřejněným datům dodali vzkaz, že pokud budou kontaktováni společností VEVO, zveřejněná data stáhnou. To se zřejmě stalo, protože v současnosti se místo zveřejněných dat objevuje zpráva: „Soubory jsme odstranili kvůli požadavku společnosti VEVO.“

Hackerská skupina OurMine je velmi záhadnou organizací. Nesnaží se upozorňovat na kybernetickou zranitelnost nezištně, jako to dělají někteří jiní hackeři, ale nezdá se ani, že by své útoky používala k vydírání a vlastnímu obohacení. Je však možné, že si skupina svými útoky dělá reklamu, čemuž by nasvědčoval způsob komunikace i cíle útoků. Obojím se skupina snaží dosáhnout maximálního zviditelnění. Jaký je skutečný důvod jejich útoků, vědí zřejmě jen oni sami.

Zdroj: Theverge.com