Foto: Unsplash

Hackeři ukradli zdrojový kód hry FIFA 2021 a proprietálního enginu Frostbite společnosti EA

Informací z herního světa se na nás v posledních dnech doslova valí obrovské množství. Bohužel ne všechny můžeme označit jako veskrze pozitivní. Vydavatelský gigant Electronic Arts oznámil, že se stal terčem rozsáhlého hackerského útoku, ten byl bohužel úspěšný.

Podle anonymního vyjádření útočníků bylo odcizeno 780 GB dat, a to včetně dat zdrojového kódu ke hře FIFA 21 a především data proprietálního enginu Frostbite, který je základem celé řady her z dílny EA. Společnost ubezpečuje, že žádná citlivá data o hráčích odcizena nebyla. „Vyšetřujeme nedávný případ vniknutí do naší sítě, kdy došlo ke krádeži omezeného množství zdrojového kódu hry a souvisejících nástrojů,“ uvedl ve svém prohlášení mluvčí EA.

Pro EA bude zřejmě nejcitelnější únik části enginu. Ten není jako samostatně stojící příliš významný, avšak mohl by posloužit jako nástroj při pronikání do her, jež jsou na něm postavené. EA přitom využívá Frostbite jako svou výkladní skříň, na níž je založená většina produkce společnosti. Znalost enginu by mohla pomoci například při vytváření cheatovacích programů.

Velké hackerské útoky se v posledních letech množí a nevyhýbají se ani velkým herním vydavatelům a vývojářům. V listopadu loňského roku při útoku na servery společnosti Capcom byly odcizeny údaje 350 tisíc uživatelů. V únoru potom utrpěla poměrně rozsáhlé škody společnost CD projekt. Té byly odcizeny zdrojové kódy několika her, které byly dány do online aukcí.

Podle bezpečnostních expertů lze očekávat, že vzhledem k rostoucímu hernímu trhu a jeho téměř nezbytnému zapojení do online světa bude frekvence kybernetických útoků a jejich sofistikovanost čím dál tím vyšší.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.