Hackeři vytvořili software, který jim ulehčuje se nabourat do bezpečnostních kamer společnosti Ring

Po celých USA se v poslední době začaly objevovat zprávy, že majitelé populárních bezpečnostních kamer od společnosti Ring na jejich druhém konci narazili na neznámé lidi. Podle všeho je na vině hackery nově vytvořený software, který jim do kamer této značky usnadňuje přístup.

   Před necelým týdnem informovala lokální média ve státě Tennessee o incidentu, kdy hacker několik minut křičel rasistické nadávky na 8leté děvče jen čtyři dny poté, co její matka v její ložnici nainstalovala novou kameru od Ringu, koupenou v rámci nedávné slevové akce Black Friday.

   Nebyl to však ojedinělý případ, podobné byly nedávno hlášeny i z Floridy, Mississippi nebo Texasu. Hackeři v jednom z těchto incidentů požadovali vyplacení výkupného v bitcoinech, v dalším „jen“ křičeli na spící ženu, aby se probudila.

   Podle zjištění webu Motherboard za těmito a dalšími incidenty stojí nový hackerský software, který ulehčuje nabourání se do těchto kamer a který hackeři prodávají a sdílejí na internetových fórech.

   Společnost, kterou začátkem loňského roku koupil za rovnou miliardu dolarů Amazon, pro web uvedla, že tyto „hacky“ jsou možné proto, že lidé používají slabá hesla, která dříve unikla. Hackerům se do rukou často dostanou seznamy s přihlašovacími údaji, které se pokoušejí „recyklovat“ na jiných službách – tento typ kyberútoku se označuje jako credential stuffing.

   Je však také skutečností, že firma nevyžaduje, aby majitelé jejích kamer používali dvoufaktorovou autentizaci, která by útokům tohoto druhu mohla zabránit. Pro web nicméně v této souvislosti uvedla, že k tomu její představitelé uživatele „vyzývají“.

Zdroj: mashable.com, vice.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.