Hackerská skupina OurMine se probudila a napadla účty sociálních médií spojených s ligou amerického fotbalu

S blížícím se finále ligy amerického fotbalu NFL, známějšího jako Super Bowl se pozornost mnoha lidí zaměřuje právě na americký fotbal. A jak se ukazuje, není to vždycky pozornost vítaná. Během uplynulého víkendu byly napadeny účty na sociálních médiích téměř poloviny týmů ligy NFL i samotný oficiální ligový účet.

K synchronizovanému útoku došlo v noci z neděle na pondělí. Většina zveřejněných příspěvků propagovala hackerskou skupinu OurMine. Příspěvky dále oznamovaly, že kolektivní hacking je zpět a hacknout se dá všechno. Vypadá to, že se jedná o demonstrativní akci skupiny OurMine, která v úterý znovu zaútočila a tentokrát se jejím cílem stala televizní stanice ESPN.

Útoky postihly účty na Facebooku, Instagramu a Twitteru. Poslední jmenovaná síť ohlásila, že postižené účty záhy po zjištění problému uzamkla. V současnosti by měly být všechny postižené účty opět v rukou svých majitelů a obsah přidaný hackery z nich byl odstraněn.

Server Zdnet.com přinesl informaci o tom, že k napadení účtů byl použitý nástroj Khoros, který je běžně využíván v digitálním marketingu a PR. Jeho oficiální provozovatel vydal prohlášení, že v jeho společnosti k žádným problémům nedošlo a platforma Khoros jako taková nebyla ohrožena.

V minulosti si OurMine připsal zásluhu na nabourání účtů sociálních médií, jež vlastní Mark Zuckerberg, Jack Dorsey, Sundar Pichai nebo HBO. V roce 2017 se skupina odmlčela a od té doby žádnou veřejnou akci neprovedla. Jeden z bývalých příslušníků této skupiny však potvrdil, že tým přestál některé vnitřní problémy a nyní je zpět.

Zdroj: zdnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.