Halloweenský převlek „ležící skútr“ ukázal, co děsí dnešní města

Svátek všech svatých je v mnoha zemích spojený s koledou v maskách, tzv. Halloweenem. Nejinak tomu nebylo ani v letošním roce a k vidění bylo mnoho typů kostýmů a masek, od těch tradičních po ty, které ukázaly, co děsí lidi v dnešním světě. Jedním takovým se pochlubila žena, která si na Twitteru říká emdubbb, jež se převlékla za pohozenou ležící elektrickou koloběžku.

Krátkodobé pronájmy malých elektrických skútrů se v posledních několika letech staly populárním způsobem dopravy v mnoha městech. Bohužel v řadě z nich se to negativně podepsalo na silnicích, resp. chodnících, kde bývají dvoukolky zaparkovány. Často tak dochází k tomu, že je někdo schválně povalí nebo omylem shodí a pak skútr zabírá víc mísa, než by normálně měl.

Do jisté míry se elektrické koloběžky staly symbolem života dnešního města. Bohužel je častěji vidíme stát na místě než ve společnosti někoho, kdo by je řídil. Na internetu se objevilo několik video kanálů, jejichž tvůrci (většinou mladších věkových kategorií) založili svou činnost právě na tom, že koloběžky ničili a natáčeli se při tom.

Autorka zmíněného kostýmu si v něm dokonce lehla vedle své povalené inspirace a podle mnohých tím aspiruje na imaginární ocenění pro nejoriginálnější kostým letošní strašidelné sezóny. Za elektrickými skútry stála původně chvályhodná myšlenka, pracující se snižováním emisí a nižší ekologickou zátěží, avšak praxe ukázala, že jde možná spíše o pohromu.

Zdroj: theverge.com, twitter.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.