Halo představuje nový titul určený pro arkádové automaty

Nový projekt společnosti Halo, která produkuje stejnojmennou herní sérii, dává vzpomenout na původní způsob hraní her, jde totiž o projekt určený pro placené arkádové automaty. Není to sice Halo 6 v jehož oznámení všichni fanoušci série doufají, a které, by se mohlo uskutečnit v rámci nadcházejícího veletrhu E3.

Hra nese název Halo: Fireteam Raven a časově ji její autoři zařadili do doby původního Halo: Combat Evolved. Hráč (nebo hráči) se stávají členy týmu elitních orbitálních odstřelovačů, kteří spolu s velitelem bojují proti Covenantovým silám.

Hra umožňuje hrát až čtyřem hráčům najednou, každý z nich ovládá jeden z ovladačů, který má podobu stacionární zbraně. Zbraní je ve hře celá řada a prostředí je variabilní, od odstřelování nepřátel z letící lodi, jedoucího auta až po obranu důležitých pozic. Hra bude k dispozici v online i offline módu.

Po technické stránce je automat, kromě výše zmíněných ovladačů složen také ze dvou 130 palcových obrazovek s rozlišením 4K, které nabídnou maximální zážitek ze hry.

Arkádový projekt je ve vývoji už několik let a brzy by se hráči měli dočkat jeho rozšíření i za hranice USA a Kanady a v případě úspěchu prvního konceptu také nových dobrodružství, které Microsoft údajně plánuje na podzim tohoto roku. Arkádovou formu zvolili tvůrci hry mimo jiné i proto, že chtěli zjistit, jaká bude její obliba v porovnání s klasickými konzolemi a počítači. Výhodou také bude, že si své dobrodružství budou moci hráči užít v maximální kvalitě i bez toho, že by museli vlastnit drahé vybavení.

Zdroj: arstechnica.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.