Harley-Davidson obnovil po týdnu výrobu svého elektrického motocyklu, hlášené problémy měl pouze jeden kus

Vstup na elektrický trh společnosti Harley-Davidson příliš nevyšel. Krátce poté, co se první elektrické modely LiveWire jedné z nejznámějších motoristických značek světa dostaly do rukou zákazníkům, přerušila kvůli problémům společnost Harley-Davidson jejich výrobu a distribuci. Ukázalo se totiž, že nabíjecí stanice dodávaná spolu s motocyklem může mít technické potíže.

K problému došlo v předminulém týdnu a nyní společnost hlásí, že jsou její motocykly znovu k dispozici na trhu. Podle oficiální zprávy se problém, kvůli kterému byl zastavena výroba projevil pouze na jednom stroji, společnost Harley-Davidson však podrobila důkladné analýze celý výrobní proces, aby tak zajistila, že se podobný problém nebude opakovat do budoucna.

Motocykl LiveWire, jehož se problém týkal byl představen jako koncept už v roce 2014 avšak první zákazníci se jej však dočkali až letos v září. Značka Harley-Davidson tak propásla v odvětví elektrických motocyklů nástup konkurence. Nyní se spekuluje o tom, že první model budou v blízké době následovat další menší a levnější motocykly, stejně jako elektrické skútry a jízdní kola.

Harley-DAvidson není ani zdaleka první značkou, která má problém s nástupem elektrických vozidel na trh. V červnu musela například značka Audi odložit oficiální vypuštění svého elektrického SUV E-Tron kvůli tomu, že se objevily obavy týkající se bezpečnosti jeho baterií. O několik týdnů poté musel svá nová vozidla z trhu stahovat čínský startup EV NIO, protože došlo u několika z nich k samovolnému vznícení.

Zdroj: engadget.com