Harley-Davidson představil elektrický miniskútr a elektrické horské kolo

V historii společnosti Harley-Davidson bude rok 2019 zapsán v souvislosti s rozšířením portfolia o elektrické motocykly. Na začátku ledna oznámil výrobce ikonických motorek, že jeho první model využívající k pohonu elektřinu, bude stát třicet tisíc dolarů. Elektrickou motorkou však letošní novinky, které se objeví v nabídce slavné značky nekončí. Na veletrhu CES totiž představili zástupci Harley-Davidson hned dva nové produkty – horské kolo s elektrickým pohonem a malý elektrický skútr.

A dobrou zprávou je, že se nejedná o koncepty, které by na svou realizaci teprve čekaly, ale o hotové stroje ve stádiu protypů, které si někteří dokonce mohli vyzkoušet. Harley-Davidson je přivezl do města Aspen v Coloradu na probíhající Winter X Games, kde se na nich zástupci odborné veřejnosti mohli projet.

Oba dopravní prostředky se objevily na videích přímo z Aspenu, takže akčkoliv neznáme jejich přesné technické parametry (které se mohou ještě změnit), první dojmy si udělat můžeme. Horské kolo, které stejně jako skútr zatím nemá oficiální jméno, je na první pohled robustní, avšak poměrně lehké. Jeho motor je na první pohled větší, než u klasických elektro kol. Díky tomu by mohl nabídnou výkon tři až pět kilowatů, tedy zhruba troj ař pětinásobek výkonu klasického elektrického kola. Jeho vyšší výkon potvrzuje i video.


Elektrický skútr je oproti terénnímu kolu určen především do ulic města. Na první pohled je vidět, že se jeho konstruktéři inspirovali motocykly typu chopper, jež značku Harley-Davidson proslavily. Jako ostatní stroje podobného typu nebude svým pohodlím ani jízdními vlastnostmi určený pro dlouhé cestování, avšak na denní dojíždění do práce nebo školy bude naprosto ideální. Na rozdíl od velkého elektrického motocyklu by nemusela být závratná ani jeho cena.


Zdroj: electrek.co

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.