Harley-Davidson představil svůj první elektrický motocykl

Moderní technologie mění i sto let zavedené tradice. Značka Harley-Davidson je už více než sto let známá svými motorkami s charakteristickým bublavým zvukem motoru s asymetrickým střídáním válců. Avšak pokrok zastavit nelze a dnešní doba přeje především elektrickým dopravním prostředkům a to se nevyhne ani produkci ikonických motorek. Zástupci společnosti Harley-Davidson oznámili, že příští rok začne prodávat svůj první plně elektrický motocykl.

Nový model ponese název LiveWire, stejně jako prototyp, který společnost Harley-Davidson představila již dříve. Oproti němu má však promyšlenější modernější design a je osvěžující vizí ukazující cestu, se kterou by se tradiční značka mohla uplatnit v budoucnosti.

Konkrétní jízdní vlastnosti nového motocyklu zatím nebyly odhaleny, ale lze předpokládat, že budou o něco lepší, než ty jimiž se prezentoval prototyp. Z nuly na sto kilometrů v hodině dokázal motocykl zrychlit za méně než čtyři vteřiny a dojezd na jedno nabytí v režimu ekonomy se pohyboval okolo 90 kilometrů. Zvlášť druhý údaj by se měl u finálního výrobku zlepšit a přibýt by mělo navíc rychlonabíjení, která umožní efektivnější cestování i na delší vzdálenosti.

Od roku 2008 se motocyklový průmysl potýká s vleklou krizí prodejů a do červených čísel spadlo i hospodaření společnosti Harley-Davidson. To mělo mimo jiné za následek omezení výroby a propouštění zaměstnanců.

Zdroj: motorcyclenews.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.