Foto použito se svolením společnosti Harley-Davidson

Harley-Davidson skutečně uvede na trh kolekci retro elektrických kol, jejich počet je limitovaný

Je to téměř rok, co se objevila zpráva o tom, že jeden z nejslavnějších výrobců motorek – značka Harley-Davidson – plánuje vyrábět vlastní elektrická kola také ve velmi elegantním retro designu. V té době se spekulovalo o tom, zda jde o skutečně zamýšlený projekt nebo jen designové cvičení nebo PR akci, která má ke značce připoutat pozornost.

A nyní na tuto otázku máme odpověď – elektrická kola Harley-Davidson s historizujícími prvky se na trhu skutečně objeví, ale rozhodně nebudou dostupná každému. Bude jich totiž vytvořen velmi limitovaný počet, konkrétně 650 kusů. Svým designem se kolo odkazuje na model Serial Number One z roku 1903 s ikonickým koženým sedlem a bílými pneumatikami.

Systém a technická výbava by měla být shodná s tím, co nabízí běžný městský model Serial 1 Mosh/Cty. Motor bude mít tedy výkon 250 W s maximální rychlostí omezenou na 32 kilometrů v hodině. Chybět nebudou ani účinné kotoučové brzdy. Všechny kožené prvky, tedy sedlo i potah řídítek, jsou vyráběny ručně, stejně tak byly speciálně pro tento model vytvořeny bílé pláště pneumatik.

650 vyrobených kusů bude dle slov zástupců Harley-Davidson rovnoměrně rozděleno mezi zájemce z USA a Evropy. A jaká bude cena těchto kol? To zatím nebylo oznámeno, avšak vzhledem k úrovni zpracování, příslušnosti k limitované edici a značce Harley-Davidson můžeme čekat cenovku na 10 000 dolarů. V nedávné aukci se elektrické kolo Mosh/Chopper vydražilo za 14 200 dolarů.

Zdroj: theverge.com