Zdroj: flickr.com

HBO hlásí, že populární herní titul Last of Us vstoupí do seriálového světa

Filmy podle počítačových her jsou v poslední době výrazným tématem filmového a seriálového světa. V nedávné době vstoupil do kin film inspirovaný ježkem Sonicem, který byl přijat velmi kladně. Delší dobu se také hlasitě mluví o filmu inspirovaném sérií Uncharted. Jak se však zdá, dříve se dočkáme zpracování jiné originální značky společnosti Sony, a to postapokalyptického putování The Last of Us.

Dobrou zprávou pro fanoušky je, že projekt má výtečnou výchozí pozici. Ve své produkci jej oznámila společnost HBO, jejíž dramaturgie si dává na kvalitě seriálů opravdu záležet, na scénáři seriálu spolupracuje autor původního herního scénáře a na pozici vedoucího projektu se objevil Craig Mazin, který stál za loňským seriálovým hitem Černobyl. Na produkci se bude podílet samozřejmě také Sony Pictures Television prostřednictvím svého studia PlayStation Productions. Last of Us se tak stane prvním seriálem tohoto studia.

Zatím není jasné, jestli se bude seriál inspirovat v ději prvního nebo druhého dílu (který by měl vyjít v letošním roce), případně bude zasazen mezi ně. Každopádně se můžeme těšit na postapokaliptický svět zasažený podivnou zombie chorobou. Můžeme si být téměř jistí, že se v seriálu setkáme s pašerákem Joelem i dívkou Ellie.

Last of Us jsou pro mnohé hráče nejlepší hrou, která kdy na konzole PlayStation vyšla. Titul je založený na silném příběhu s velkým množstvím zvratů, což nahrává možnému kvalitnímu filmovému, respektive seriálovému zpracování.

Zdroj: theverge.com