Foto: se svolením Sony

Headset pro smíšenou realitu od Sony dorazí ještě letos

Společnost Sony na veletrhu CES 2024 odhalila novou XR náhlavní soupravu a ovladače zaměřené na tvorbu prostorového obsahu. Headset s matně šedou povrchovou úpravou vypadá jako osekaná PSVR2 a zdá se, že zepředu jsou na něm dvě kamery. K dispozici je také ovladač-hůlka a menší periferie podobná velikostí prstenu. Nový hardware je zřejmě určen tvůrcům a umělcům, kteří manipulují s výrobky a vytvářejí je ve virtuálním prostoru. K dispozici bude v roce 2024, cena prozatím nebyla oznámena.

Ačkoli společnost Sony nezacházela při samotném představení do velkých podrobností, po skončení výstavy vyšla tisková zpráva s některými klíčovými specifikacemi. Náhlavní soupravu pohání procesor Snapdragon XR2+ Gen 2 od společnosti Qualcomm, který byl oznámen právě v době zahájení veletrhu CES. To znamená, že jde o samostatné zařízení, které ke svému chodu nepotřebuje počítač. Tento čip pohání dva 4K OLED mikrodispleje.

Generální ředitel společnosti Sony Kenichiro Yoshida uvedl, že novinka nabídne ostrý zážitek při sledování a intuitivní interakci pro 3D design, čímž v podstatě nastínil, že by mělo jít o zařízení určené profesionálům.

Zařízení má funkci průhledného videa a celkem šest kamer a snímačů. Byla předvedena dvojice ovladačů, jeden popsaný jako kruhový ovladač pro manipulaci s objekty a druhý jako „ukazovací“ ovladač. Společnost Sony předpokládá, že tvůrci budou moci vytvářet 3D modely v reálném čase pomocí ovladačů a tradičních vstupních zařízení, jako je klávesnice.

„Držením ukazovacího ovladače v dominantní ruce a připevněním kruhového ovladače k prstům druhé ruky mohou tvůrci modelovat 3D objekty pomocí obou ovladačů a klávesnice, zatímco mají na hlavě displej.“

Společnost Sony se rovněž zmiňuje o vyvážení náhlavní soupravy a tvrdí, že těžiště perfektně vyladila. Displejová část náhlavní soupravy se také vyklápí nahoru mimo zorné pole uživatele, což umožňuje ukončení práce, aniž by bylo nutné náhlavní soupravu zcela sundat. Více detailů o nové náhlavní soupravě se dozvíme v následujících týdnech.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.