Herní průmysl odpovídá videem na Trumpovu ukázku násilných her

   Nezisková videoherní organizace Game For Change odpovídá po svém na video s ukázkami násilných her, které si vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa minulý týden připravila na setkání se zástupci herního průmyslu. Jako protiklad organizace zveřejnila emocemi prodchnutý sestřih z pamětihodných her jako Zelda: Breath of the Wild, Abzu, Minecraft a jiných.

   Jak jsme minulý týden informovali, Trump si do Bílého domu pozval představitele herního průmyslu, aby s nimi mimo jiné probral otázku bezpečnosti škol po tragickém únorovém incidentu na floridské střední škole, a jak tragédie může souviset s videohrami. Prezident se domnívá, že za nárůstem násilí v americké společnosti mohou právě počítačové hry, a tento argument používá i v nynější debatě o možném zpřísnění regulací týkajících se držení zbraní.

   Herní průmysl naopak argumentuje, že neexistují prokazatelné důkazy, které by potvrzovaly, že hraní násilných videoher způsobuje násilné chování zejména velmi mladých hráčů. Zdůrazňuje rovněž, že násilné hry nejsou určeny dětem, a že za to, co hrají, jsou zodpovědní rodiče.

   K „herní osvětě“ a vyvrácení argumentů, většinou stojících na vodě, organizace zvolila patrně nejlepší možnou formu a na YouTube je tak k vidění video o délce 88 sekund (stejně dlouho trvá i video Bílého domu), ve kterém se střídají momenty z her, které se hráčům nesmazatelně vryly do paměti a které na násilí nestavějí. Kromě výše uvedených her ve videu poznáme záběry z her Ori and the Blind Forest, Brothers: A Tale of Two Sons, Life is Strange, Journey nebo Monument Valley. Mihne se tu ale i scéna z The Last of Us.

   Organizace chtěla tímto záběrem ukázat, že i násilné hry v sobě mají esenci emocionality – v tomto případě jde o scénu, kdy malá hrdinka Ellie hladí žirafu. Násilí v těchto hrách není samoúčelné, ale slouží např. k rozvinutí emocionální stránky příběhu, což kritici násilných her často přehlížejí.

   Video zveřejněné Bílým domem ukazovalo některé brutálnější scény z her jako Fallout, The Evil Within, Sniper Elite 4 nebo Call of Duty.

 

Zdroj: gamesindustry.biz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.