Foto: Supermassive Games

Herní studio Supermassive Games propouští 90 zaměstnanců

Další významné herní studio propouští značnou část svých zaměstnanců. Společnost Supermassive Games, která stojí za interaktivními hororovými tituly Until Dawn a The Quarry, podle agentury Bloomberg ruší přibližně 90 pracovních míst. To je téměř třetina z více než 300 zaměstnanců herního studia.

Společnost Supermassive v prohlášení potvrdila, že studio bude reorganizováno. “Vstupujeme do období konzultací, které, jak předpokládáme, vyústí ve ztrátu některých našich kolegů,” píše se v prohlášení. “Toto rozhodnutí nebylo přijato lehkovážně a bylo vynaloženo mnoho úsilí, abychom se propouštění vyhnuli.”

Společnost Supermassive dodává, že ani ona není v bezpečí před “výzvami”, kterým herní průmysl v posledních letech čelí. Od začátku roku přišlo o práci více než 6 000 pracovníků v herním průmyslu, a to ještě ani nezačal březen.

Podobný osud potkal i nezávislé herní studio Die Gute Fabrik, které bylo nuceno pozastavit vývoj kvůli potížím s financováním. Vývojář her Saltsea Chronicles a Sportsfriends využije zbývající prostředky k tomu, aby zaměstnancům poskytl měsíc placeného volna, zatímco si budou hledat novou práci. Studio stále hledá nové sponzory, kteří by mu pomohli obnovit provoz, a doufá, že v budoucnu přivede zpět stávající členy týmu. V prohlášení se však uvádí, že hledání investorů je v současném klimatu skoro nemožné a že je nesmírně obtížné zajistit financování dalšího projektu bez výpadku příjmů.

Zdroj: www.engadget.com