Zdroj: pixabay.com

Herní veletrh E3 by měl mít v roce 2021 podobu třídenní digitální akce

Organizace Entertainment Software Association (ESA), která každoročně pořádá jeden z největších světových veletrhů zaměřených na počítačové hry E3, plánuje, že letos bude mít podobu velkolepé digitální akce. Podle magazínu VGC se bude E3 2021 odehrávat v průběhu tří dní v rámci živého přenosu. V programu přitom nebudou chybět předváděcí akce, vstupy od vydavatelů ani předávání cen.

V prohlášení, které ESA vydala, její mluvčí potvrdil, že tato organizace pracuje na „transformaci zážitku z E3 pro rok 2021“ a dodal, že již brzy budou dostupné další podrobnosti o podobě letošní digitální události.

V minulém roce byl veletrh E3 (podobně jako celá řada jiných akcí) kvůli pandemii onemocnění Covid-19 zrušen. V odpovědi na nové podmínky však začalo mnoho společností řešit situaci po svém a uspořádaly vlastní digitální akce. Zajímavým počinem byl například také Summer Game Fest 2020, který pomocí Twitche uspořádal Geoff Keighley a jenž umožnil menším vydavatelům a vývojářům širokému publiku představit své nadcházející herní počiny. Skvělou zprávou přitom je, že v pondělí Keighley potvrdil, že se tentýž festival vrátí i v roce 2021.

Každopádně ESA ještě nemá vyhráno, a i když už plánuje velkolepou digitální verzi E3 2021, to, že se bude nakonec skutečně konat, není zcela jisté. Největším problémem je totiž odliv velkých výrobců, který ESA zaznamenala již v minulém roce (zejména šlo o Sony, EA nebo Activision). Je proto možné, že i letos dá řada velkých vystavovatelů přednost vlastním akcím, díky nimž mohou podstatně ušetřit. Vlastní E3 by pak bez nich ztratil smysl.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.